Post thumbnail

PSL Kausi 2 – Karsintafinaali AB

POSTED BY Jere Vanhala 06.04.2019

PUBG Suomiliigan toisen kauden karsintojen ensimmäinen karsintafinaali pelataan tänään 6.4 kello 17:30 alkaen. Finaaliin on edennyt Karsintalohkon A:sta ja Karsintalohko B:stä kummastakin 7 parasta joukkuetta. Lisäksi finaalissa nähdään ykköskaudelta menestyksensä perusteella karsintafinaalipaikan lunastaneet MJ-Esports ja Conquer Gaming.

Liigapaikan itselleen lunastivat:

uMx Gaming, MJ-Esports, Conquer Gaming, Takalaittomat, Where Team ja Parrattomat

Lisätietoja toisesta kaudesta ja karsinnoista löydät täältä.

#JoukkueTapotMIRMIRMIRMIRERAERAERAERAPisteet
uMx Gaming5978235121591
MJ-Esports581231215815190
Conquer Gaming431141612431378
Takalaittomat4766971711273
Where Team38217812261164
Parrattomat31511124101110640
HIKIKORPIT251015357144839
Miramar Cowboys29145131014157437
IseySkyr esport26316109135131434
PecadoBoyz194101461169233
Qrikka eSports141525116351033
Call_Me1681241431012529
Rozhok Roosters1616981541381622
SIR169461391611922
M1G Blaze1713715168914720
K40511131112161216310

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –