Post thumbnail

PSL Kausi 2 – Karsintafinaali CD

POSTED BY Jere Vanhala 13.04.2019

PUBG Suomiliigan toisen kauden karsinnat huipentuvat tänään pelattavaan Karsintafinaali CD:hen, johon osallistuu C ja D lohkojen 7 parasta joukkuetta, sekä edelliseltä kaudelta tutut Feniks eSports ja MJ-Academy.

Karsintafinaali käynnistyy 17:30 ja näytetään kokonaisuudessaan PUBG Finlandin Twitch-kanavalla. Tervetuloa seuraamaan ketkä lunastavat viimeisetkin paikat toiselle kaudelle.

Karsintafinaali AB pelattiin viime viikonloppuna ja sen tulokset löydät helposti tästä.

Tästä karsintafinaalista itselleen liigapaikan lunastivat:

loysa, Nordic Goblins, MJ-Academy, M1G Glacier, Feniks eSports ja Forbidden Chiefs

#JoukkueTapotMIRMIRMIRMIRERAERAERAERAPisteet
loysa498743113886
Nordic Goblins5115541636284
MJ-Academy4791910841182
M1G Glacier4726121101316766
Feniks eSports365121915621057
ForbiddenChiefs40101127558954
Northern Legacy34748621151651
NewbieSquad2811157571410338
FuryMentalGaming19151611262131433
InutilemSnipers2168613410111230
Primal10323813871529
Orion Finland20161010149912424
Immortal191313161612159522
Lemmikkikorpit13149151531641322
Mallas Stars164141411111214622
Aesir111231312147151117

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –