Post thumbnail

PSL Kausi 2 – Karsintalohko C

POSTED BY Jere Vanhala 11.04.2019

PUBG Suomiliigan toisen kauden karsinnoista ensimmäinen puolisko on jo takana päin. A ja B lohkojen parhaat ottivat toisistaan mittaa viime viikonloppuna ja tulokset on luettavissa täältä. Nyt on aika siirtyä toisen puoliskon pariin ja Karsintalohko C käynnistyykin tänään 11.4 kello 19:00.

Tänään pelattavasta Karsintalohko C:stä ja huomenna pelattavasta Karsintalohko D:stä kummastakin 7 parasta joukkuetta etenevät lauantaina pelattavaan karsintafinaaliin, jossa mukaan menoon liittyy myös viime kauden suoritusten perusteella karsintafinaalipaikkansa lunastaneet Feniks eSports ja MJ-Academy. Itse karsintafinaalin 6 parasta joukkuetta etenevät PUBG Suomiliigan toiselle kaudelle.

Karsintalohko C näytetään Elisa Viihteen Twitch-kanavalla, jonne pääset tästä.

Karsintalohko C – pistetaulukko:

#JoukkueTapotErangelErangelMiramarMiramarErangelErangelPisteet
M1G Glacier5263113290
Nordic Goblins43211051575
FuryMentalGaming3188469149
InutilemSnipers2137232448
Immortal3211271051546
Aesir195212116335
Orion Finland231510627634
TheAwesomeTeam214139481230
SLG Esports18115874828
Kindergarten1812414810923
Karhukopla1510639151122
SFBZ1279514141016
Lazy Snipers1114111112111311
4Towers3131413131374
Pukumiehet2915151512142

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –