Post thumbnail

PSL Kausi 2 – Karsintalohko D

POSTED BY Jere Vanhala 12.04.2019

PUBG Suomiliigan toisen kauden karsinnoista ensimmäinen puolisko on jo takana päin. A ja B lohkojen parhaat ottivat toisistaan mittaa viime viikonloppuna ja tulokset on luettavissa täältä.

Tänään pelattavasta Karsintalohko D:stä 7 parasta joukkuetta etenee lauantaina pelattavaan karsintafinaaliin, jossa mukaan menoon liittyy myös viime kauden suoritusten perusteella karsintafinaalipaikkansa lunastaneet Feniks eSports ja MJ-Academy, sekä Karsintalohko C:n 7 parasta joukkuetta.

Itse karsintafinaalin 6 parasta joukkuetta etenevät PUBG Suomiliigan toiselle kaudelle.

Karsintalohko D näytetään Elisa Viihteen Twitch-kanavalla, jonne pääset tästä.

Karsintalohko D -pistetaulukko:

#JoukkueTapotErangelErangelMiramarMiramarErangelErangelPisteet
loysa63332271086
ForbiddenChiefs48614115183
Lemmikkikorpit29513151758
Primal3018974549
Northern Legacy262121566638
NewbieSquad2410135910233
Mallas Stars188711321131
ESA eSports211210689428
Karatemarkot23911121212328
HouseOfGirobats1011151653819
EL Academy9132131481316
cumbackerSprouts8156144131214
OldCorps416571311158
Fakestar56716101114147
Amiga Lords11498101592
Qrikka Challeng00000000

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –