Post thumbnail

PSL Kausi 2 – Viikko 1 [Pisteet]

POSTED BY Jere Vanhala 27.04.2019

PUBG Suomiliigan toinen kausi käynnistyy tänään lauantaina 27.4 kello 19:00 alkaen. Toinen kausi sisältää yhteensä 6 peliviikkoa, joiden aikana joukkueet kohtaavat toisensa 30 kertaa. Viimeinen peliviikko siis pelataan aikataulun mukaisesti kesäkuun ensimmäinen päivä.

Palkintopotissa rahaa on jaossa kärkikolmikolle 5000€ edestä
1. 3500€
2. 1000€
3. 500€

Liigan lähetyksiä voit seurata aina lauantaisin kello 19:00 eteenpäin Elisa Viihteen Twitch-kanavalta

Toisen kauden joukkueet löydät täältä ja säännöt täältä.

Ensimmäisen peliviikon pisteet:

#JoukkueErangelErangelErangelMiramarMiramarTapotPisteet
YMCA Esports612814877
M1G Glacier11642123656
Feniks eSports3316171334
MJ-Academy5566112333
Exploding Labrats28131652232
uMx Gaming112141041929
loysa8139392228
SJK eSports16415161128
Nordic Goblins4671161827
ForbiddenChiefs101254101724
Where Team7158731624
Takalaittomat137313141218
Parrattomat Paapat91415122713
Conquer Gaming149119151111
Enhanced15101214131010
MJ-Esports12111078910

Lisädataa peleistä löydät täältä.

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –