Post thumbnail

PSL Kausi 3 Karsinnat D-lohko

POSTED BY CorottPlus 09.08.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden karsinnat jatkuvat tänään 9.8 kello 18:00 alkaen. Tänään D-lohkon joukkueet taistelevat kuuden kartan ajan paikasta lauantaina pelattaviin karsintafinaaleihin josta parhaat joukkueet jatkavat PSL kolmannelle kaudelle taistelemaan eSM-tittelistä sekä 10 000€ palkintopotista!

Lähetystä voit seurata kello 18:00 eteenpäin Elisa Viihteen ElisaViihdeSport Twitch-kanavalta

Pistetilanne:

#JoukkueMiramarMiramarMiramarErangelErangelErangelTapotPisteet
MJ-Academy6852133562
uMx Gaming103312744560
Inutilem Snipers113103293354
Blaze25491323251
ISO eSports11271952545
Nestorin Laihat Eväät31910682442
Primal59 1134102441
Team Frosty71085811430
HouseOfGirobats13468561426
Tohtori Gerhard ja kumppanit8112411131425
Mammijat.gg4611710111522
LEMMIKKIKORPIT1271211312814
Sikariporras91213612758