Post thumbnail

PSL Kausi 3 Karsinnat A-lohko

POSTED BY CorottPlus 01.08.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden karsinnat alkavat tänään 1.8 kello 18:00 alkaen. Tänään A-lohkon joukkueet taistelevat kuuden kartan ajan paikasta lauantaina pelattaviin karsintafinaaleihin josta parhaat joukkueet jatkavat PSL kolmannelle kaudelle taistelemaan eSM-tittelistä sekä 10 000€ palkintopotista!

Lähetystä voit seurata kello 18:00 eteenpäin Elisa Viihteen ElisaViihdeSport Twitch-kanavalta

Pistetilanne:

#JoukkueMiramarMiramarMiramarErangelErangelErangelTapotPisteet
Welcome to Ferry (Pier)1261213377
KHR Esports4715582648
Puskatorpeedot7852462946
Karhukopla3578322546
Orion Hunters21094132146
ElääGelbaileeDyyds611111852339
Mirage Gaming533611102338
Ready eSports8947641931
Klaanittomat1011103792329
AVATAR Grunts963997716
KonieSports1148101011510

– – – Kirjoittanut CorottPlus – – –