Post thumbnail

PSL Kausi 3 Karsinnat C-lohko

POSTED BY Jere Vanhala 08.08.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden karsinnat jatkuvat tänään 8.8 kello 18:00 alkaen. Tänään C-lohkon joukkueet taistelevat kuuden kartan ajan paikasta lauantaina pelattaviin karsintafinaaleihin josta parhaat joukkueet jatkavat PSL kolmannelle kaudelle taistelemaan eSM-tittelistä sekä 10 000€ palkintopotista!

Lähetystä voit seurata kello 18:00 eteenpäin Elisa Viihteen ElisaViihdeSport Twitch-kanavalta

Pistetilanne:

#JoukkueMiramarMiramarMiramarErangelErangelErangelTapotPisteet
24 Hours11123149100
Northern Legacy Red9331244171
Where Team22631173555
Isey Skyr esports341249112841
Qrikka eSports79213822741
Nordic Goblins41110101053037
MadBooster121255161533
Parrattomat Paapat106871382631
Unique Unicorns51046491528
TEAM TÖYSÄ8571163719
K40 eSports147149513812
Mahapöydällä13898712912
NIH6141112121057
KeijonKelekka11131314141466