Post thumbnail

PSL Kausi 3 – Viikko 1 [Pistetilanne]

POSTED BY Jere Vanhala 21.08.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden ensimmäinen peliviikko pelataan tänään 22.8 kello 18:30 alkaen. Tänään joukkueet kohtaavat toisensa viisi kertaa.

Liigan lähetyksiä voit seurata aina torstaisin kello 18:30 eteenpäin Elisa Viihteen Twitch-kanavalta.

Kolmannen kauden joukkueet löydät täältä. Lisätietoja eSM-kaudesta luettavissa täältä.

Ensimmäisen peliviikon pisteet:

#Joukkueen nimiErangelErangelErangelMiramarMiramarTapotYhteispisteet
Enhanced13111133156
Conquer Gaming1631493047
Nopsamasa Oy59101112336
MJ-Academy214164142434
24 Hours7741222133
Where Team101119122232
uMx Gaming9127652430
Feniks esports413122111828
HIKIKORPIT31081561927
Rehti Gaming14328101426
Primal1256381122
Overrated Individuals615145131621
Takalaittomat164151041018
Tikka esports15291671118
Puskatorbeedot11165715812
Mirage Gaming8813131668

 

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –