Post thumbnail

PSL Kausi 3 – Viikko 4 [Pistetilanne]

POSTED BY Jere Vanhala 19.09.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden neljäs peliviikko pelataan tänään 19.9 kello 18:30 alkaen. Tänään joukkueet kohtaavat toisensa viisi kertaa.

Puoliväli on nyt ohitettu ja takana on jo 15 pelattua peliä. Jäljellä on kuitenkin vielä samanlainen kattaus jännittäviä otteluita, joten kaikki on mahdollista. Tule seuraamaan liigan lähetystä kello 18:30 eteenpäin Elisa Viihteen Twitch-kanavalle ja kannustamaan suosikkisi voittoon.

Kolmannen kauden joukkueet löydät täältä. Lisätietoja eSM-kaudesta luettavissa täältä.

Neljännen peliviikon pisteet:

#Joukkueen nimiMiramarMiramarMiramarErangelErangelTapotYhteispisteet
24 Hours785113127200
Conquer Gaming569213106177
Enhanced4117145101152
MJ-Academy13117693139
Nopsamasa Oy6516151092135
Feniks esports81212282133
Where Team12989489127
HIKIKORPIT314110865123
Rehti Gaming14233979116
Tikka esports13156415796
Overrated Individuals2101016125086
Primal91614174171
uMx Gaming1641513115371
Puskatorbeedot151246154265
Takalaittomat117128144462
Mirage Gaming1013135164149

Pisteiden lisäksi tarkempaa dataa kustakin pelistä löydät tästä.

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –