Post thumbnail

PSL Kausi 3 – Viikko 5 [Pistetilanne]

POSTED BY Jere Vanhala 26.09.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden viides peliviikko pelataan tänään 26.9 kello 18:30 alkaen. Tänään joukkueet kohtaavat toisensa viisi kertaa.

Loppu häämöttää, sillä takana on jo 20 pelattua peliä. Jäljellä on kuitenkin vielä 10 matsia ja kärkisijojen suhteen tilanne on tiukka. Tule seuraamaan liigan lähetystä kello 18:30 eteenpäin PUBG FINLANDIN TWITCH-KANAVALTA!

Kolmannen kauden joukkueet löydät täältä. Lisätietoja eSM-kaudesta luettavissa täältä.

Viidennen peliviikon pisteet:

#Joukkueen nimiErangelErangelErangelMiramarMiramarTapotYhteispisteet
24 Hours78369150232
Enhanced171911132204
Rehti Gaming422111127190
Conquer Gaming5915512111188
Feniks esports106947107165
HIKIKORPIT3111211090163
Nopsamasa Oy1346145110162
Where Team12157133108152
MJ-Academy9128101499146
Tikka esports631112280132
Overrated Individuals25481365115
Primal1111031561106
Takalaittomat141314245583
uMx Gaming16161616165371
Puskatorbeedot1514131584569
Mirage Gaming8105765166

Pisteiden lisäksi tarkempaa dataa kustakin pelistä löydät tästä.

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –