Post thumbnail

PSL Kausi 3 – Viikko 6 [Pistetilanne]

POSTED BY Jere Vanhala 03.10.2019

PUBG Suomiliigan kolmannen kauden VIIMEINEN peliviikko pelataan tänään kello 18:30 alkaen. Joukkueet kohtaavat viisi kertaa, jonka jälkeen selvillä on vuoden 2019 eSM-voittajajoukkue. Tule seuraamaan liigan finaalilähetystä kello 18:30 eteenpäin PUBG FINLANDIN TWITCH-KANAVALTA!

Finaalilähetyksen aikana katsojien kesken jaetaan myös PUBG-aiheisia paitoja.

Kolmannen kauden joukkueet löydät täältä. Lisätietoja eSM-kaudesta luettavissa täältä.

Kuudennen peliviikon pisteet:

#Joukkueen nimiMiramarMiramarMiramarErangelErangelTapotYhteispisteet
24 Hours2231012187286
Rehti Gaming46243154238
Enhanced114889148226
Conquer Gaming15711113130218
Feniks esports3121218129203
Nopsamasa Oy71101414124187
Tikka esports134132103180
HIKIKORPIT1414916799173
Where Team131513611126172
MJ-Academy8101456116169
Overrated Individuals1691115177137
Primal956121074124
uMx Gaming1213152472100
Puskatorbeedot5115956497
Takalaittomat108167166292
Mirage Gaming61673156790

Pisteiden lisäksi tarkempaa dataa kustakin pelistä löydät tästä.

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –