Post thumbnail

PSL Kausi 4 – Karsintalohko D

POSTED BY Jere Vanhala 01.11.2019

PUBG Suomiliigan neljännen kauden Karsintalohko D pelataan tänään 1.11. kello 18.30 alkaen. Lohkossa pelataan yhteensä 6 karttaa.

Lohkon 7 parasta joukkuetta etenevät lauantaina pelattavaan Karsintafinaali CD:hen. Lisäksi C- ja D-lohkojen parempi kahdeksanneksi sijoittunut joukkue etenee karsintafinaaliin.

Lähetystä voit seurata kello 18:30 eteenpäin Elisa Viihteen Twitch-kanavalta

Pistetilanne:

#Joukkueen nimiMiramarMiramarErangelErangelErangelSanhokTapotYhteispisteet
Taidekerho4161816198
QUICKMATH139101233555
Zero Chance11113513153745
NLE Blue134522122342
MJ-Academy126215782939
Ready eSports6101614172235
Rosvojoukko781216542332
Clover55773101629
ESA eSports212813651628
LFOD161316102927
EiMitiih14714314131622
PekkelinPalikat9213121191622
Carry Potterit10151584161318
Karatemarkot15164496818
AVATAR Grunts31411916111217
HouseOfGirobats89101115141617