Post thumbnail

PUBG Suomiliiga – Viikko 8 [pisteet]

POSTED BY Jere Vanhala 23.03.2019

PUBG Suomiliigan viimeinen pelikierros pelataan tänään 23.3.2019. Lähetys peleistä alkaa noin. 18:45 ja sitä voit seurata poikkeuksellisesti PUBG Finlandin omalta Twitch-kanavalta. Tervetuloa siis nauttimaan PSL:n ensimmäisen kauden huipennuksesta. 35 pelatun kartan jälkee tilanne on edelleen kutkuttava ja voitosta aivan rinta rinnan kamppailevat Pelkkää viivaa ja Great People Only. Myös Enhanced on iskuetäisyydellä, jos kaikki menee täysin nappiin.

Olemme myös julkaisseet PUBG Suomiliigan toisen kauden, josta voit lukea lisää täältä.

Joukkueet
Aikataulut
Säännöt

PUBG Suomiliigan ensimmäisen kauden lopulliset pisteet:

JoukkueTapotErangelErangelErangelErangelErangelPisteet
Pelkkää Viivaa2631241112718
Great People Only1972452911552
Enhanced 213121112311068
SJK eSports18011333119780
MJ-Esports 143105105129078
Conquer Gaming 13014681488130
MJ-Academy 1183713967408
Feniks eSports 10241411746952
Vision 1349126876754
Isey Skyr esports911391413136226
uMx Gaming11581321055960
M1G Glacier925107625612
Quickmath 9715151515154996
TheAwesomeTeam6171194104846
Unknown Crew9216161616164752
Pirkka esports
22681211141652

 

– – – Kirjoittanut SPY3R – – –