Post thumbnail

Suomenmestariksi kruunattiin 24 Hours!

POSTED BY Jere Vanhala 03.10.2019

PUBG Suomiliigan kolmas kausi sai päätöksen torstaina 3.10, kun 6 peliviikkoa ja 30 ottelua kestänyt kausi päättyi 24 Hours -joukkueen voittoon. Kolmas kausi oli myös virallinen eSM-kausi, joten liigan voiton lisäksi 24 Hours -joukkueen pelaajat kruunattiin virallisesti PUBGin suomenmestareiksi.

Voittajajoukkueessa pelasivat Pejastic (Kapteeni),  HesberSkaV_7ANDY_TUHOO. Vaihtopenkiltä löytyivät Arestone ja juNnu.

PUBG Finland onnittelee voittajajoukkuetta ja muita kärkikolmikkoon sijoittuneita joukkueita. Voiton lisäksi mestarijoukkue kuittasi suorituksellaan 5 000 euron palkinnon. Hopeasijasta palkittiin 3 500 euron palkinnolla ja pronssistakin kolmanneksi sijoittunut joukkue sai 1 500 euroa.

Kiitämme myös kaikkia kauden aikana meitä tukeneita yhteistyökumppaneita ja tietenkin kaikkia upeita katsojiamme.

Viimeisen peliviikon ja kauden lopulliset tulokset löydät tästä:

#Joukkueen nimiMiramarMiramarMiramarErangelErangelTapotYhteispisteet
24 Hours2231012187286
Rehti Gaming46243154238
Enhanced114889148226
Conquer Gaming15711113130218
Feniks esports3121218129203
Nopsamasa Oy71101414124187
Tikka esports134132103180
HIKIKORPIT1414916799173
Where Team131513611126172
MJ-Academy8101456116169
Overrated Individuals1691115177137
Primal956121074124
uMx Gaming1213152472100
Puskatorbeedot5115956497
Takalaittomat108167166292
Mirage Gaming61673156790

Seuraavaksi PUBG Finland vetää kahden viikon verran happea ja sen jälkeen käynnistyvät neljännen kauden karsinnat!