Post thumbnail

Kierros 1 – PSL ELISA ESPORTS PUBG WINTER CHALLENGE

POSTED BY Gawin 17.01.2021

PSL on viimein täällä ja ensimmäiselle kierrokselle osallistuu peräti 288 joukkuetta! Maanantain ja tiistain aikana saamme jännittää mitkä joukkueista etenevät toiselle kierrokselle ja mitkä joutuvat jättämään turnauksen heti kuuden pelatun kartan päätteeksi. Ensimmäisen kierroksen otteluita voi seurata yhteisölle tuttujen streamaajien omista lähetyksistä ja linkit näihin streameihin ilmestyy tähän artikkeliin maanantain aikana. Lisätietoa PSL-turnauksesta löydät täältä.

Ensimmäisellä kierroksella pelataan kuusi karttaa (3x Miramar & 3x Erangel) ja jatkoon etenee lohkon 7 parasta joukkuetta ja koko kierroksen kaksi parasta kahdeksanneksi sijoittunutta joukkuetta. Tervetuloa mukaan twitch chattiin kannustamaan suosikkisi jatkoon!

Kierros 1

Maanantai 18.1

Lohko 1

  • Lähetys: THEKOWO (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Phoenix1630 (1630)
    • 666mix (666)
    • Not Today Team (NOT)
    • mForce eShark (MFS)
    • And Another One (AAO)
    • MomentumM (MTM)
    • Crippled Dimension (CrD)
    • Rosvojoukko (RoJo)
    • GrinderS (GRDS)
    • Anorthosis Blue (AnB)
    • NORBAT XVIII (NRBT)
    • Ulm (Ulm)
    • We live again (WLA)
    • TeamVenture (VEN)
    • CaCiK (CCK)
    • Pyrsosesports (PRS)

Lohko 2

  • Lähetys: ZULUXXMAN (GER)KOJOOTTI (FIN)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • WeSports (WeS)
    • eRazedPUBG (eRzd)
    • Rise And Win (RAW)
    • Shakedown (SHD)
    • ALKO Gaming (ALKO)
    • NotBadd (NBAD)
    • SOLENIY OGURCHIK (SOG)
    • Crazy Baboon Monkeys (CBM)
    • ALFA Espor (AE)
    • Drivebyonly (DBO)
    • Myst1s Gaming (M1G)
    • Team_SavageS (SvG)
    • Karagumruk Espor (KGE)
    • 4S eSports (4S)
    • Vis (VIS)
    • Killer Flamingos (KF)

Lohko 3

  • Lähetys: PUBGAFRICA (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • FullRote (FLRT)
    • Carry Potters (CP)
    • MOKRIY VINOGRAD (MVD)
    • CHATA BOGATA (chbg)
    • MovementGG (MVMT)
    • Camp Jackal (CJ)
    • BaIIer die Waldfee (DFX)
    • DrillerZ (DZ)
    • BLAZE E SPORTS (BLZ)
    • boomerss (bom)
    • NEKORONABRO (NKB)
    • North71 (N71)
    • Team majesty (MJS)
    • Northern Legacy eSports (NLE)
    • Frings (FR)
    • OOF (OOF)

Lohko 4

  • Lähetys: ROODOODCASTS (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • LoottiBois (Loot)
    • fried sea chickens (fsc)
    • TEAMDARKMATTER (TDM)
    • Made in Malmo (mim)
    • BEAMER BOYS (BBS)
    • Doomed Kings eSports (DK)
    • PayBackTeam (PBT)
    • MEZGAFAMILY (MF)
    • WeNeverFeed (WNF)
    • Marten Gaming (MG )
    • GalaxyTeam (GX)
    • Lazy Snipers (LZS)
    • Guess (GSS)
    • Yikees (YKS)
    • Swipe_ (SW)
    • Vuptrox Main (VPX)

Lohko 5

  • Lähetys: EL_MACHO_ (ESP)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Not Tryhards (NT)
    • Imperials Esports (IMP)
    • the last generation (TLG)
    • MoreCrazy 2 (MCRZ)
    • IQUE (IQUE)
    • Hardshifters (HS)
    • VirgoS (VRGs)
    • empire_gg (emp)
    • We Go Kill (WGK)
    • Kumiho Gaming (KMH)
    • Smiley Face (SF)
    • Ford Focus (FF)
    • Z00 (Z00)
    • Major Militia ESC (MJR)
    • Aces Crew (Ace)
    • Impact Zero (IZ)

Lohko 6

  • Lähetys: YARRMOSH (RUS)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • LITUEINIA (lit)
    • MFP TEAM (MFP)
    • Nic Nacs (NN)
    • KIT_KAT (KK)
    • Sveriges sista hopp (SSH)
    • HenkariOsiela (HeO)
    • TIKTOKERS (TKT)
    • Svintus_Pro (SVIN)
    • Smiley Gang (SG)
    • Place Owners (P.O)
    • Cepec esport (CPC)
    • Board gamerZ (BGZ)
    • GorilazZ Gaming (GG)
    • LULWW (LW)
    • oOutLawsS (OUT)
    • Team Satire (SAT_)

Lohko 7

  • Lähetys: SAMIAK_10 (ENG)INVISAN (GER)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • F ING FRAGGERS (FIF)
    • Team Echo (Echo)
    • Team Veritas (VTS)
    • TIVOLI (TVL)
    • hellflame (HF)
    • Wild Division (WD)
    • RandomSheep (RS)
    • NESS (NESS)
    • Dijirad Esports (DJR)
    • EPIC_DUDES (EPIC)
    • Team Strigula (STR)
    • Qamish Crew (QQ)
    • FADEE PUBG (FDE)
    • KLAAANI (KLN)
    • YMCA (YMCA)
    • Manty Esport (Me)

Lohko 8

  • Lähetys: SAGA_UK (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • WhySoSeriouss (JOK3)
    • CPLAY_PUBG (CPLY)
    • brmbrm (brr)
    • Resolution (RSN)
    • Konde1peek (peek)
    • HadToChangeName (HTCN)
    • nOz Gaming (nOz)
    • CRASHERS ESPORTS (CRE)
    • LA MAFIA (LA)
    • simping blushers (simp)
    • Haiku_ (Haik)
    • bolond mix (bm)
    • NoOrganization (NO)
    • MouthOpenGaming (MOG)
    • 1mper1um (123)
    • PushNFlush (PNF)

Lohko 9

  • Lähetys: CHUNKS_UK (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • RAGEFUL (RF)
    • Oilers Esport (Oil)
    • Tikka eSports Academy (TeA)
    • KRAN4IKI (KRAN)
    • 4HP (4HP)
    • RedPower (RP)
    • Capital Clutch (CC)
    • Four drunk men (4D)
    • BrosFrom Another Mothers (BFAM)
    • masaaaaz (MSZ)
    • Kaer Morhen (KM)
    • 836 Pizza Locale (836P)
    • GIVE ZONE (GZ)
    • Golden Gunners (GG)
    • NORTH_OF_THAILAND (NOT)
    • Tarlans (TRL)

Tiistai 19.1

Lohko 10

  • Lähetys: SAMIAK_10 (ENG) – ZULUXXMAN (GER)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • My Favourite Team (FAV)
    • Mercury eSports (MeS)
    • LSDManiacs (LSD)
    • H4rdSh1ft (HS)
    • RahallaSaa (RAHA)
    • Eagles_team (Eagl)
    • Nuclear Rockets (NR)
    • Team IQ (IQ)
    • Cucurru (CCRU)
    • ENTERPRISE (EP_)
    • TLD (TLD)
    • MeetTheWoo (MTW)
    • Havik Esports (HE)
    • Buendner Gerstensuppe (BG)
    • JSTSMIX (JSTS)
    • Endzone (EZ)

Lohko 11

  • Lähetys: SPANCARGO (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Valtavat Spedet (SPE)
    • Uncut Jewelry (UJ)
    • TakTik (TT)
    • Son Bambi Bukucu (SBB)
    • S0UTH GG (STH)
    • kebab turski (LuL)
    • Team Vertex (VTX)
    • Club viivanveto (CV)
    • Zerobyte Esports (ZE)
    • Albus Noctes (AlNO)
    • LvLUp Esport (LvL)
    • SKAtleta (SKA)
    • LetsCarryThis (LCT)
    • Groove Street 2 (GRO)
    • You Okay (YO)
    • VADIM TEAM (VDM)

Lohko 12

  • Lähetys: YARRMOSH & KONSTANTINVK (RU)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Kanaliiga (KANA)
    • Bergfest (Berg)
    • Bekescsabai EE (BEE)
    • Tempo X (TX)
    • TRIHARDO (THRT)
    • SEPPUKA (SPK)
    • DRGN Gaming T1 (DRGN)
    • SLABIE (SLB)
    • SKA Esports (SKA)
    • Rainbow Unicorns (RU)
    • Allan Oil (AO)
    • Babai (BB)
    • cumback eSprouts (cb)
    • AgainstTheWorld (aTw)
    • eVolution (eVo)
    • Crazy Coco Gaming (CCG)

Lohko 13

  • Lähetys: ROODOODCASTS (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • DataGnomes (DG)
    • Tile Frenzy (TF)
    • Team Money Fakers (TMF)
    • VasemmistoHuolet (VH)
    • Rozhok Roosters (RzR)
    • Nordic Fury (NF)
    • Unity eSports (UES)
    • Who Are You (WAY)
    • RompsaGaming (RM)
    • Wagazzi Underdogs Yang (WaU)
    • CoffinDodgers (CD)
    • I ROBOTS Esports (IRO)
    • FAKKAUR (FAK)
    • KHR ESPORTS (KHR)
    • Parrots (PRTS)
    • BananaGang (BAN)

Lohko 14

  • Lähetys: CHUNKS_UK (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Azure (AZR)
    • ISO (ISO)
    • BadnFat (bnf)
    • Verikoirat (VEKO)
    • Never Hunt (NH)
    • OutOf Control (OOC)
    • Target Start (TS)
    • GST (GST)
    • TreeHuggers (TH)
    • Slowstorm (SwS)
    • Peace duck (PD)
    • Triple S1x (TPS)
    • Team Leisure (LSR)
    • eSLoKehay (SLK_)
    • TAKATA (TAKA)
    • Optimal Gaming (OG)

Lohko 15

  • Lähetys: PUBGAFRICA (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Kadettomat (KDTM)
    • HADES (HDS)
    • Varjoveljet (VV)
    • LUXE Team (LUXE)
    • PUBG in sexy (SXY)
    • Pilipali Pojat (PIPO)
    • bestproplayers (BPL)
    • QuickMix (QM)
    • HardFlip eSports (HF)
    • SICK HOUSE (SH)
    • SmackThatBooty (STB)
    • Unluckeee (UNL)
    • Efes Ayran (EA)
    • we gud (wg)
    • The Gunnes (TGs)
    • FEiNT (FT)

Lohko 16

  • Lähetys: SAGA_UK (ENG)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Oldu Ha meste (oHm)
    • WayBelowAverage (WBA)
    • Ghetto Gang (GTG)
    • House Of Girobats (HoG)
    • NOT FAIR (NF)
    • B00MERS (BMRS)
    • LostBoys (LB)
    • F While Driving (FWD)
    • PUBG Intellectuals (INT)
    • 11HOODS (11H)
    • ChronoGenesis (CG)
    • LobbyynLobbyyn (Lobs)
    • miikan maeyrikset (MM)
    • EW4NS (E4)
    • Team Get Lost (GTL)
    • Exile eSports (eXe)

Lohko 17

  • Lähetys: MIIKAZ (FIN)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • Tequilla Team (TQ)
    • YoungDanes (YD)
    • Born To Lead (B2L)
    • Hoylajussit (HJ)
    • Nexus Gaming PUBG (NXS)
    • ONKO IHAN PAKKO (OIP)
    • PineApps eSports (PAe)
    • Wolfpack Alpha (WpK)
    • ARX ESPORTS (ARX)
    • Elaagelbaileedyyds (EGD)
    • young hustlers (YH)
    • Best Team Ever Or Not (BTEN)
    • 4Qingz (4Q)
    • PayHesap Kutahya Esports (KTH)
    • Execute9 Esport (EX9)
    • Hirmunen Rolli (HR)

Lohko 18

  • Lähetys: INVISAN (GER)
  • Ensimmäinen ottelu alkaa: 18.00 CET
  • Tulokset: Pistetilanne
  • Joukkueet:
    • PullUpEverythinK (PET)
    • Exhelp Gaming (EXH)
    • ValtavatHerrat (VaHe)
    • lorinagaming (lori)
    • NEWCOMER (NC)
    • Malditos diablos (MD)
    • team ICY (iCy)
    • Click to Close (CC)
    • in Before (iB4)
    • Yasnaya Police Officers (YAS)
    • NOFaT Team (NFT)
    • PUBG Core (CORE)
    • WeAreNext (WrNx)
    • BlackxWhite (BxW)
    • ChaosMonster (CM)
    • Team AltF4 (Alt4)

Mikäli haluat viimeisimmät uutiset ja tulokset, kannattaa seurata sosiaalisen media kanavia! Twitter Instagram Facebook